3 grudnia 2017 - manomir

Co warto wiedzieć o zielonych dachach?

Ocieplenie dachu jest zawsze wskazane – w końcu ciepłe powietrze unosi się do góry, a co za tym idzie, przez sufit i dach tracimy najczęściej najwięcej ciepła. Odpowiednim ociepleniem jest właśnie zielony dach – warstwa gleby oraz zieleni jest wbrew pozorom dość skuteczną izolacją. Dlatego też dachy zielone spełniają funkcje nie tylko estetyczne, ale także użytkowe.

Zielone Dachy to nowoczesny sposób na zagospodarowanie osiedli i dostarczenie dla mieszkańców chociaż odrobiny zieleni, co jest coraz trudniejsze w sytuacjach coraz gęstszej zabudowy. By cały projekt jednak wypalił, powinniśmy użyć odpowiednich technik nawożenia i przygotowania gruntu pod zasiew. Tutaj nieocenione i niezastąpione będą substraty na zielone dachy, wytwarzane specjalnie z myślą o owych projektach.

Ogród na dachu stanowi pewien symbol – innowacji, prestiżu, luksusu i pozycji społecznej. Zielone dachy stawiane są zazwyczaj na osiedlach z większą renomą i ceną za metr kwadratowy. Jeszcze wyżej w hierarchii prestiżu jest ogród na tarasie. Substraty do zielonych dachów umożliwiają odpowiednie przygotowanie gleby pod uprawę roślin stanowiących istotę całego projektu. Zielony dach odwrócony, bo tak naprawdę większość dachów zielonych jest właśnie dachami odwróconymi, umożliwi zachować ciepło, izolację od wody, od pary, a także zagwarantuje nam bardzo estetyczny wygląd naszego budynku.

Taras z ogrodem to marzenie prawie każdej osoby. Posiadanie mieszkania, w którym na tarasie możemy stworzyć sobie ogród, to naturalnie ogromny wydatek – i dlatego też nie każdy może sobie na niego pozwolić. Zielone tarasy są dedykowane właśnie dlatego do osób lepiej sytuowanych, posiadających wyższy status materialny, najprościej mówiąc – lepiej zarabiających, takich, które będzie na to stać. Substrat intensywny oraz substrat ekstensywny to specjalistyczne mieszanki podłoża, które umożliwiają zasadzenie odpowiednich roślin na nasz zielony dach. Naturalnie do różnych typów roślin oraz różnych rodzajów nasadzeń będzie odpowiedni inny substrat, ale równocześnie warto zauważyć, że teraz takie substraty produkowane są bardzo szczegółowo i nie ma mowy o pomyłce w doborze odpowiedniego dla naszego projektu.

Budownictwo / Nieruchomości Ocieplenie dachu / Ogród na dachu / Ogród na tarasie / Substrat ekstensywny / Substrat intensywny / Substraty na zielone dachy / Zielone Dachy / Zielone tarasy /